Transport do Paryża
…czyli jak do nas dojechać?

Samochód
Podróżując samochodem z Polski do Paryża dojedziemy autostradami A1 (od północnego wschodu z Belgii) lub A4 (od wschodu z Niemiec). Obie autostrady są płatne jednak w przypadku samochodu osobowego myto nie będzie większe niż 20 euro. Można jechać bezpłatnymi drogami krajowymi, należy się jednak liczyć ze znacznym wydłużeniem czasu podróży. Większość naszych noclegów w Paryżu znajduje się po wschodniej stronie aglomeracji dlatego jadąc np. do mieszkań A1, A2 itd. nie trzeba obawiać się paryskich korków tylko opuścić autostradę odpowiednim zjazdem (w tym przypadku „Aulany Centre”) i spokojnie dojechać pod wskazany adres. Odradzamy udawanie się samochodem do mieszkań w centrum z uwagi na korki i problemy z parkowaniem.

Samolot
Podróżując samolotem dolecimy na jedno z 3 lotnisk: Charles de Gaules (CDG), Orly (ORY) lub Beauvais (BVA). Najkorzystniej jest lecieć na CDG, które ma świetne połączenie z Paryżem poprzez linię RER B (patrz zakładka Komunikacja w Paryżu). Nasze lokale po wschodniej stronie Paryża są w pobliżu tego właśnie lotniska i można do nich się dostać w ciągu kilkunastu minut. Nieco gorzej jest skomunikowane lotnisko Orly. Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego (ani metra, ani RER) i trzeba do stacji dojechać autobusem lub automatyczną kolejką Orly Val. Ta druga opcja jest horendalnie droga (ok 12 euro). Najgorzej jest z dojazdem z lotniska Beauvais a niestety wiekszość tanich linii (Ryanair, Wizzair) właśnie tam ląduje. Lotnisko to ma z Paryżem niewiele wpólnego ponieważ znajduje się w odległości 80 km! W dodatku kursuje tylko jedna linia autobusowa, którą za 15-20 euro można dojechać na Porte Maillot na zachodnim krańcu Paryża. Tam trzeba kupić następny bilet i przesiąść się na metro lub RER aby dojechać do miejsca przeznaczenia. Podróż taka zajmie co najmniej 2-3 godziny. Aby ułatwić nieco życie naszym turystom oferujemy możliwość zamówienia transportu, dowozuz lotniska Beauvais bezpośrednio do naszych lokali, który realizowany jest przez współpracujących z nami rzetelnych przewoźników.

Autobus
Większość autokarów z Polski przyjeżdża na przystanek w centrum przy placu Concorde (Curs de la Reine) skąd można się dostać metrem w dowolne miejsce. Niektóre autobusy kończą bieg na dworcu autobusowym Gallieni znajdującym się na wschodnim krańcu Paryża. Stamtąd można również można dojechać metrem lub zamówić transport samochodem ponieważ jest to niedaleko od naszej siedziby.

Pociąg
Podróżując z Polski pociągiem dojedziemy na Gare du Nord (dworzec północny), który jest znakomicie skomunikowany liniami metra i RER z naszymi lokalami.

Komentarze są wyłączone.